FAQ

1. Czy maszyny można przetestować przed zakupem ?
Zazwyczaj maszyny są podłączone do prądu i są przygotowane do testów. Czasami jednak niektóre maszyny wymagają np. zalania olejem lub innych czynności przygotowawczych. Duże maszyny mogą też być rozmontowane na części przygotowane do transportu. Najlepiej zatem upewnić się przed przyjazdem czy konkretna maszyna jest podłączona i uruchomiona.

2. Czy otrzymam fakturę Vat ?
Tak, na wszystkie sprzedawane maszyny wystawiamy faktury Vat.

3. Kto załaduje zakupioną maszynę na ciężarówkę ?
Maszyneria wystawia maszyny z hali i zapewnia załadunek na podstawione auto.

4. Kto transportuje maszynę do mnie ?
Transport organizuje nabywca, jednak Maszyneria może pomóc w tym zakresie wskazując odpowiednią firmę transportową.

5. Jak dobrać ciężarówkę do transportu maszyny ?
Typ ciężarówki należy skonsultować z pracownikami Maszynerii przed zamówieniem transportu. Wskażemy jaką ciężarówkę należy zamówić aby umożliwiała prawidłowy załadunek i transport konkretnej maszyny. Przykładowo niektóre maszyny wymagają transportu niskopodwoziowego, a dla innych wystarczy standardowa naczepa. Niektóre maszyny ładujemy dźwigiem od góry, inne wózkiem widłowym od boku naczepy. Auto musi być tak dobrane aby umożliwiało prawidłowy załadunek, miało odpowiednią nośność i przestrzeń dla maszyny. Należy pamiętać, że niektóre maszyny wymagają ciężarówek o większej ładowności niż wynika to z samej wagi maszyny. Taką grupę stanowią maszyny o wysoko położonym środku ciężkości np. prasy mimośrodowe.

6. Czy na maszyny udzielona jest gwarancja ?
Maszyny udostępniamy do testów i przed zakupem można dokładnie je sprawdzić. Z Uwagi jednak na to, że są to maszyny używane nie udzielamy gwarancji i wyłączamy rękojmię.